Արաբկիր վարչական շրջանում ապամոնտաժված ավտոտնակների փոխարեն կառուցվում են բոլորի համար հասանելի բակեր․ Ավինյան Zarkerak - Արաբկիր վարչական շրջանում ապամոնտաժված ավտոտնակների փոխարեն կառուցվում են բոլորի համար հասանելի բակեր․ Ավինյան
Zarkerak Zarkerak - Արաբկիր վարչական շրջանում ապամոնտաժված ավտոտնակների փոխարեն կառուցվում են բոլորի համար հասանելի բակեր․ Ավինյան
Արաբկիր վարչական շրջանում ապամոնտաժված ավտոտնակների փոխարեն կառուցվում են բոլորի համար հասանելի բակեր․ Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկարցրել է, որ 2025-ին Արաբկիր վարչական շրջանում ապամոնտաժվել են մի շարք ավտոտնակներ, որոնց փոխարեն կառուցվում են բարեկարգ և բոլորի համար հասանելի բակային տարածքներ:
637978281_1479236983558286_4161665849793325352_n.jpg (284 KB)636687833_1479237030224948_3500626208189095740_n.jpg (610 KB)639763917_1479236986891619_1218652229173924332_n.jpg (378 KB)
«Նոր բակերում ստեղծվում են խաղահրապարակներ, նստարաններ, կանաչ գոտիներ՝ ապահովելով երևանցիների հանգիստն ու բակային ակտիվ կյանքը»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Ավինյանը։
637908766_1479237020224949_7049767756865450356_n.jpg (412 KB)637995492_1479237086891609_1780951492917826830_n.jpg (817 KB)638001984_1479237060224945_5746729625858171290_n.jpg (359 KB)